Vishay/Dale CRCW12105R10FKEAHP
CRCW12105R10FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105R10FKEAHP
Brief Description
RES SMD 5.1 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12105R10FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12105R10FKEAHP
QUANTITY
CRCW12105R10FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105R10FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12105R10FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105R10FKEAHP
Related LinksCRCW12105, CRCW12105R10FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105R10FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12105R10FKEAHP
IC MPU M680X0 16MHZ 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 16-14AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf