Vishay/Dale CRCW12105R23FKEA
CRCW12105R23FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105R23FKEA
Brief Description
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12105R23FKEA.pdf
Availability of CRCW12105R23FKEA
QUANTITY
CRCW12105R23FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105R23FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12105R23FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105R23FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12105R23FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105R23FKEA Details Description
Related parts for CRCW12105R23FKEA
TERMINAL BLOCK 7MM VERT 8POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE PTC 6.00A 10V RESET AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 2CH 12BT 3V 150KSPS 8SOIC datasheet.pdf
SHOULDER SCREW HEX 4-40 datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf