Vishay/Dale CRCW121066K5FKEA
CRCW121066K5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121066K5FKEA
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121066K5FKEA.pdf
Availability of CRCW121066K5FKEA
QUANTITY
CRCW121066K5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121066K5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121066K5FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121066K5FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121066K5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121066K5FKEA Details Description
Related parts for CRCW121066K5FKEA
RES 0.3 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf