Vishay/Dale CRCW1210698KFKTA
CRCW1210698KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210698KFKTA
Brief Description
RES SMD 698K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210698KFKTA.pdf
Availability of CRCW1210698KFKTA
QUANTITY
CRCW1210698KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210698KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210698KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210698KFKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210698KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210698KFKTA Details Description
Related parts for CRCW1210698KFKTA
IC SUPERVISOR ACTIVE HI SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN TERM ADPTR .187 TAB/RECPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4905 VHB 2" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf