Vishay/Dale CRCW12106K20JNTA
CRCW12106K20JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106K20JNTA
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12106K20JNTA.pdf
Availability of CRCW12106K20JNTA
QUANTITY
CRCW12106K20JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106K20JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12106K20JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106K20JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12106K20JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106K20JNTA Details Description
Related parts for CRCW12106K20JNTA
IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN DIN RECPT LOCKING PNL MT 4P datasheet.pdf
SWITCH DET NC HORIZ W/BOSS 5V datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 140KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
KIT RESET FUS BATT PACK 5PC EA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
LM 5.00/135/19 BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf