Vishay/Dale CRCW12106R65FKEAHP
CRCW12106R65FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106R65FKEAHP
Brief Description
RES SMD 6.65 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12106R65FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12106R65FKEAHP
QUANTITY
CRCW12106R65FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106R65FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12106R65FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106R65FKEAHP
Related LinksCRCW12106, CRCW12106R65FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106R65FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12106R65FKEAHP
IC EEPROM 16KBIT 200NS 28SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 102.17VC AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PLL FRAME RATE COMM 16-SOIC datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 4POS SMD R/A TIN datasheet.pdf