Vishay/Dale CRCW121082R0FKEAHP
CRCW121082R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121082R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121082R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121082R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121082R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121082R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121082R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121082R0FKEAHP
Related LinksCRCW12108, CRCW121082R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121082R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121082R0FKEAHP
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC HEX INVERT BUFF/CONV 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR VOLTAGE .2-12V AC/DC-INPT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 60.7VC DO214AC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 500V 23DIP datasheet.pdf