Vishay/Dale CRCW121082R0JNEAHP
CRCW121082R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121082R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121082R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW121082R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW121082R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121082R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121082R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121082R0JNEAHP
Related LinksCRCW12108, CRCW121082R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121082R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW121082R0JNEAHP
ADAPTER 20-SSOP TO 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
KJL 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf