Vishay/Dale CRCW1210953KFKEAHP
CRCW1210953KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210953KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 953K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210953KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210953KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210953KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210953KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210953KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210953KFKEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW1210953KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210953KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210953KFKEAHP
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SW PLUNGER SPST-NO 10A SLD 125V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
DIODE STD REC 800V 75A 3PH datasheet.pdf