Vishay/Dale CRCW121095K3FKTA
CRCW121095K3FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121095K3FKTA
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121095K3FKTA.pdf
Availability of CRCW121095K3FKTA
QUANTITY
CRCW121095K3FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121095K3FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121095K3FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121095K3FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121095K3FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121095K3FKTA Details Description
Related parts for CRCW121095K3FKTA
Crystal 5.1200MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC DECODR/DEMUX 4-16 LINE 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
IC TX ESD RS485/422 LP SOT23-6 datasheet.pdf
RES 10K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.25" DIA BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf