Vishay/Dale CRCW1210976RFKEAHP
CRCW1210976RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210976RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210976RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210976RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210976RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210976RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210976RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210976RFKEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW1210976RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210976RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210976RFKEAHP
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 216VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR BQ24095 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HDM 5SMPR090F130F G datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
OSC MEMS 5.08MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 37POS SILVER SLDR datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 25A KBPC-W datasheet.pdf