Vishay/Dale CRCW12109K53FKEAHP
CRCW12109K53FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109K53FKEAHP
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12109K53FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12109K53FKEAHP
QUANTITY
CRCW12109K53FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109K53FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12109K53FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109K53FKEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW12109K53FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109K53FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12109K53FKEAHP
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf