Vishay/Dale CRCW12181K15FKEK
CRCW12181K15FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181K15FKEK
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181K15FKEK.pdf
Availability of CRCW12181K15FKEK
QUANTITY
CRCW12181K15FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181K15FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181K15FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181K15FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181K15FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181K15FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181K15FKEK
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 14SO datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 OTG 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC DIGITAL SWITCH 32K CH 484PBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf