Vishay/Dale CRCW12181R62FNEK
CRCW12181R62FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181R62FNEK
Brief Description
RES SMD 1.62 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181R62FNEK.pdf
Availability of CRCW12181R62FNEK
QUANTITY
CRCW12181R62FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181R62FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181R62FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181R62FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181R62FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181R62FNEK Details Description
Related parts for CRCW12181R62FNEK
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
Crystal 29.498928MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX CAN HS 5.25V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN CABLE SIDE 30POS 0.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS INLINE PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf