Vishay/Dale CRCW121821R0FKEK
CRCW121821R0FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121821R0FKEK
Brief Description
RES SMD 21 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121821R0FKEK.pdf
Availability of CRCW121821R0FKEK
QUANTITY
CRCW121821R0FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121821R0FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121821R0FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121821R0FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121821R0FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121821R0FKEK Details Description
Related parts for CRCW121821R0FKEK
IC POT DGTL 5K 256POS SOT23-8 datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeB 2.0 4 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5MM datasheet.pdf
D SUB TOP METAL HOOD 9 POLE datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TL4019 KEY LOCK (UNIQUE) datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL B datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf