Vishay/Dale CRCW121823R7FKTK
CRCW121823R7FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121823R7FKTK
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121823R7FKTK.pdf
Availability of CRCW121823R7FKTK
QUANTITY
CRCW121823R7FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121823R7FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121823R7FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121823R7FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121823R7FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121823R7FKTK Details Description
Related parts for CRCW121823R7FKTK
IC VIDEO SWITCH QUAD 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 80V 4SOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG VLT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf