Vishay/Dale CRCW121824R0JNEK
CRCW121824R0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121824R0JNEK
Brief Description
RES SMD 24 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121824R0JNEK.pdf
Availability of CRCW121824R0JNEK
QUANTITY
CRCW121824R0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121824R0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121824R0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121824R0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121824R0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121824R0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121824R0JNEK
CONN PLUG 80POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
RES MO 1W 3.9K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKT R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM #24 #28 2053T011R LW datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV ADJ TSOT datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 750MA 2.025 OHM datasheet.pdf