Vishay/Dale CRCW12182R20FKEKHP
CRCW12182R20FKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12182R20FKEKHP
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW12182R20FKEKHP.pdf
Availability of CRCW12182R20FKEKHP
QUANTITY
CRCW12182R20FKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12182R20FKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12182R20FKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12182R20FKEKHP
Related LinksCRCW12182, CRCW12182R20FKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12182R20FKEKHP Details Description
Related parts for CRCW12182R20FKEKHP
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 25W datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
HANDLE BLADE HOLDING 4.8" - 5" datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
HDM SMPO110F LM (CONT) datasheet.pdf
TQR6 TIMR STAR-DELTA 230/380-440 datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf