Vishay/Dale CRCW121832R4FKEKHP
CRCW121832R4FKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121832R4FKEKHP
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW121832R4FKEKHP.pdf
Availability of CRCW121832R4FKEKHP
QUANTITY
CRCW121832R4FKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121832R4FKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121832R4FKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121832R4FKEKHP
Related LinksCRCW12183, CRCW121832R4FKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121832R4FKEKHP Details Description
Related parts for CRCW121832R4FKEKHP
MOSFET 2P-CH 30V 4.5A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 20AWG #4 PIDG datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR DR SERIES datasheet.pdf
ANTENNA OUTSIDE FME WALL MOUNT datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 30 SAU 20POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 38QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf