Vishay/Dale CRCW1218390RFKTK
CRCW1218390RFKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218390RFKTK
Brief Description
RES SMD 390 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218390RFKTK.pdf
Availability of CRCW1218390RFKTK
QUANTITY
CRCW1218390RFKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218390RFKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218390RFKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218390RFKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218390RFKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218390RFKTK Details Description
Related parts for CRCW1218390RFKTK
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
WIRE TIE Q-TIE 18LB BLK 4.13" datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR SYNC 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf