Vishay/Dale CRCW12184R75FKEK
CRCW12184R75FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12184R75FKEK
Brief Description
RES SMD 4.75 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12184R75FKEK.pdf
Availability of CRCW12184R75FKEK
QUANTITY
CRCW12184R75FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12184R75FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12184R75FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12184R75FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12184R75FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12184R75FKEK Details Description
Related parts for CRCW12184R75FKEK
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
THERM NTC 33K OHM -+5% PROBE datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 65-75DB PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X8R 0402 datasheet.pdf