Vishay/Dale CRCW121862R0JNEK
CRCW121862R0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121862R0JNEK
Brief Description
RES SMD 62 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121862R0JNEK.pdf
Availability of CRCW121862R0JNEK
QUANTITY
CRCW121862R0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121862R0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121862R0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121862R0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121862R0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121862R0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121862R0JNEK
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf