Vishay/Dale CRCW12186R65FNEK
CRCW12186R65FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12186R65FNEK
Brief Description
RES SMD 6.65 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12186R65FNEK.pdf
Availability of CRCW12186R65FNEK
QUANTITY
CRCW12186R65FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12186R65FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12186R65FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12186R65FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12186R65FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12186R65FNEK Details Description
Related parts for CRCW12186R65FNEK
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN IDC 17POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SMT 6P6C NO SHIELD 1 PORT datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
26500 15C 15#20 S TH PLUG LC datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 350 V datasheet.pdf