Vishay/Dale CRCW12188R45FKEK
CRCW12188R45FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12188R45FKEK
Brief Description
RES SMD 8.45 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12188R45FKEK.pdf
Availability of CRCW12188R45FKEK
QUANTITY
CRCW12188R45FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12188R45FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12188R45FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12188R45FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12188R45FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12188R45FKEK Details Description
Related parts for CRCW12188R45FKEK
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
14MM JUMPER SKT W/HNDL BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf