Vishay/Dale CRCW121890R9FKEK
CRCW121890R9FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121890R9FKEK
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121890R9FKEK.pdf
Availability of CRCW121890R9FKEK
QUANTITY
CRCW121890R9FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121890R9FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121890R9FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121890R9FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121890R9FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121890R9FKEK Details Description
Related parts for CRCW121890R9FKEK
FIXED IND 1.5NH 280MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 80V 4SSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LENS ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf