Vishay/Dale CRCW2010100RDKEFP
CRCW2010100RDKEFP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010100RDKEFP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010100RDKEFP.pdf
Availability of CRCW2010100RDKEFP
QUANTITY
CRCW2010100RDKEFP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010100RDKEFP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010100RDKEFP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010100RDKEFP
Related LinksCRCW2010, CRCW2010100RDKEFP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010100RDKEFP Details Description
Related parts for CRCW2010100RDKEFP
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM AC2W-NC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PIN 24 POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 156K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 300A 3TOWER datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 120MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf