Vishay/Dale CRCW201010R2FKEFHP
CRCW201010R2FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201010R2FKEFHP
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201010R2FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201010R2FKEFHP
QUANTITY
CRCW201010R2FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201010R2FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201010R2FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201010R2FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW201010R2FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201010R2FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201010R2FKEFHP
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 167MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 80QFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.3A 32TQFN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 10NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf