Vishay/Dale CRCW2010110RJNEF
CRCW2010110RJNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010110RJNEF
Brief Description
RES SMD 110 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010110RJNEF.pdf
Availability of CRCW2010110RJNEF
QUANTITY
CRCW2010110RJNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010110RJNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010110RJNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010110RJNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010110RJNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010110RJNEF Details Description
Related parts for CRCW2010110RJNEF
CONN RECEPT PIN .015-.022" .200" datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 680 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEADLIGHT/CLIPON XENON AAA(2) datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 16BIT 24VFBGA datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 SQ datasheet.pdf
VINL INSL BUTT SEAM BULLET DISCO datasheet.pdf
NON-ISOLATED POL MOD 3.3V 15A datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC439QS16GE datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf