Vishay/Dale CRCW2010120RJNEF
CRCW2010120RJNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010120RJNEF
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010120RJNEF.pdf
Availability of CRCW2010120RJNEF
QUANTITY
CRCW2010120RJNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010120RJNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010120RJNEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010120RJNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010120RJNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010120RJNEF Details Description
Related parts for CRCW2010120RJNEF
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 3M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf