Vishay/Dale CRCW201013K7FKEFHP
CRCW201013K7FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201013K7FKEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201013K7FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201013K7FKEFHP
QUANTITY
CRCW201013K7FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201013K7FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201013K7FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201013K7FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW201013K7FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201013K7FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201013K7FKEFHP
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB ROUND/MUSHRM WHT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 17QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 BLACK 275' datasheet.pdf
.500 VERT HDR W/O MTG HO datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 390K OHM 16SOIC datasheet.pdf