Vishay/Dale CRCW201015R0FKTF
CRCW201015R0FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201015R0FKTF
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201015R0FKTF.pdf
Availability of CRCW201015R0FKTF
QUANTITY
CRCW201015R0FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201015R0FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201015R0FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201015R0FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201015R0FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201015R0FKTF Details Description
Related parts for CRCW201015R0FKTF
CONN HEADER VERT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC SC70-4 datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
EVAL KIT FOR SE5005L datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DESIGN LICENSE SOFTWARE FLOATING datasheet.pdf
KEX10(M)C datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
MAIN DEVICE SUB ASSY 200A datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf