Vishay/Dale CRCW2010169KFKEFHP
CRCW2010169KFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010169KFKEFHP
Brief Description
RES SMD 169K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010169KFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010169KFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010169KFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010169KFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010169KFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010169KFKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW2010169KFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010169KFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010169KFKEFHP
RES 1.6M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TAPE LABELGARD FILM 4"X 72YD datasheet.pdf
TVS DIODE 44VWM 72.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
PAC-QTUM-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf