Vishay/Dale CRCW201016K0FKEFHP
CRCW201016K0FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201016K0FKEFHP
Brief Description
RES SMD 16K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201016K0FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201016K0FKEFHP
QUANTITY
CRCW201016K0FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201016K0FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201016K0FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201016K0FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW201016K0FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201016K0FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201016K0FKEFHP
FIXED IND 1UH 1.44A 71.5 MOHM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 30DL POS SLD GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS GLD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SERVO DRIVE 600W 460V G5 SERIES datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A SYNC datasheet.pdf