Vishay/Dale CRCW2010182KFKEF
CRCW2010182KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010182KFKEF
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010182KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010182KFKEF
QUANTITY
CRCW2010182KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010182KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010182KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010182KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010182KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010182KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010182KFKEF
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 750K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 700MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
XFMR CURRENT 600:1 70MM ID datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf