Vishay/Dale CRCW201018K0FKEF
CRCW201018K0FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201018K0FKEF
Brief Description
RES SMD 18K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201018K0FKEF.pdf
Availability of CRCW201018K0FKEF
QUANTITY
CRCW201018K0FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201018K0FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201018K0FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201018K0FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201018K0FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201018K0FKEF Details Description
Related parts for CRCW201018K0FKEF
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 6AWG #5/16 datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 5.63UH N30 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 224 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR QMA 6GHZ 50OHM 10DB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf