Vishay/Dale CRCW201019K1FKEFHP
CRCW201019K1FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201019K1FKEFHP
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201019K1FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201019K1FKEFHP
QUANTITY
CRCW201019K1FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201019K1FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201019K1FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201019K1FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW201019K1FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201019K1FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201019K1FKEFHP
TAG MARKER 5/5MM BLANK 1=100PC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OCT INTRFACE BUS TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
EVAL MODULE SGI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR KSZ8895RQ datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO252-2 datasheet.pdf