Vishay/Dale CRCW20101K60FKEFHP
CRCW20101K60FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101K60FKEFHP
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20101K60FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20101K60FKEFHP
QUANTITY
CRCW20101K60FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101K60FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20101K60FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101K60FKEFHP
Related LinksCRCW20101, CRCW20101K60FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101K60FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20101K60FKEFHP
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 2POS datasheet.pdf
IC MPU M683XX 16MHZ 144LQFP datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf