Vishay/Dale CRCW20101M13FKEF
CRCW20101M13FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M13FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.13M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M13FKEF.pdf
Availability of CRCW20101M13FKEF
QUANTITY
CRCW20101M13FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M13FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M13FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M13FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M13FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M13FKEF Details Description
Related parts for CRCW20101M13FKEF
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% RAD datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 16V AXIAL datasheet.pdf
IC ENERGY METER 16K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E RED datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf