Vishay/Dale CRCW20101M30JNTF
CRCW20101M30JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M30JNTF
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M30JNTF.pdf
Availability of CRCW20101M30JNTF
QUANTITY
CRCW20101M30JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M30JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M30JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M30JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M30JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M30JNTF Details Description
Related parts for CRCW20101M30JNTF
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 2.9K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 0.1% 3W 3637 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 5POS datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 10-UQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf