Vishay/Dale CRCW20101M43FKTF
CRCW20101M43FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M43FKTF
Brief Description
RES SMD 1.43M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M43FKTF.pdf
Availability of CRCW20101M43FKTF
QUANTITY
CRCW20101M43FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M43FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M43FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M43FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M43FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M43FKTF Details Description
Related parts for CRCW20101M43FKTF
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 EYELET 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf