Vishay/Dale CRCW20101M60JNTF
CRCW20101M60JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M60JNTF
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M60JNTF.pdf
Availability of CRCW20101M60JNTF
QUANTITY
CRCW20101M60JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M60JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M60JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M60JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M60JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M60JNTF Details Description
Related parts for CRCW20101M60JNTF
JFET N-CH 1MA 125MW SSMINI-3 datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS R/A T/H GOLD datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND 14' PRE-CUT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
SF-ASD 21 SET 230V datasheet.pdf