Vishay/Dale CRCW20101R82FNTF
CRCW20101R82FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101R82FNTF
Brief Description
RES SMD 1.82 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101R82FNTF.pdf
Availability of CRCW20101R82FNTF
QUANTITY
CRCW20101R82FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101R82FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101R82FNTF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101R82FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101R82FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101R82FNTF Details Description
Related parts for CRCW20101R82FNTF
CONN RECEPT HR 4POS 2.5MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
512K INDUSOFT RT NO FINS SD datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf