Vishay/Dale CRCW2010221KFKTF
CRCW2010221KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010221KFKTF
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010221KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010221KFKTF
QUANTITY
CRCW2010221KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010221KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010221KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010221KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010221KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010221KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010221KFKTF
BATTERY PACK NICAD 9.6V 700MAH datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 64K 40DIP datasheet.pdf
Crystal 12.1875MHz 50ppm 10pF 20 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL PCB datasheet.pdf