Vishay/Dale CRCW2010221RFKEF
CRCW2010221RFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010221RFKEF
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010221RFKEF.pdf
Availability of CRCW2010221RFKEF
QUANTITY
CRCW2010221RFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010221RFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010221RFKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010221RFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010221RFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010221RFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010221RFKEF
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRIMP CONTACT FEMALE 24-28AWG datasheet.pdf
CONN 10POS 0.8MM SMT datasheet.pdf