Fox Electronics FXO-HC330R-3.2
FXO-HC330R-3.2 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-3.2
Brief Description
OSCILLATOR XO 3.2MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-3.2.pdf
Availability of FXO-HC330R-3.2
QUANTITY
FXO-HC330R-3.2 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-3.2
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-3.2
TypeXO (Standard)
Frequency3.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-3.2
Related LinksFXO-HC3, FXO-HC330R-3.2 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-3.2 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-3.2
WASHER FLAT #8 FIBRE datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.420" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RES 113 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf