Vishay/Dale CRCW2010226RFKEFHP
CRCW2010226RFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010226RFKEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010226RFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010226RFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010226RFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010226RFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010226RFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010226RFKEFHP
Related LinksCRCW20102, CRCW2010226RFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010226RFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010226RFKEFHP
BLOCK TERM DKT 4 SMSE/GET TS35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-DIP datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0503 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf