Vishay/Dale CRCW2010237KFKTF
CRCW2010237KFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010237KFKTF
Brief Description
RES SMD 237K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010237KFKTF.pdf
Availability of CRCW2010237KFKTF
QUANTITY
CRCW2010237KFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010237KFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010237KFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010237KFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010237KFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010237KFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010237KFKTF
CONN HEADER 20POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 14DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
VARISTOR 16V 400A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 L.585 datasheet.pdf