Vishay/Dale CRCW20102M20FKEF
CRCW20102M20FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102M20FKEF
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102M20FKEF.pdf
Availability of CRCW20102M20FKEF
QUANTITY
CRCW20102M20FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102M20FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102M20FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102M20FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102M20FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102M20FKEF Details Description
Related parts for CRCW20102M20FKEF
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
KIT CONVERTER DC-DC 18V SGL OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
ANT PHANTOM ELITE VHF NMO WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
BSP200B PET BLK 2" BRDSLV 200' datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD datasheet.pdf
47UF 25V 6,3X7MM 85C 1500H datasheet.pdf