Vishay/Dale CRCW20102R15FNTF
CRCW20102R15FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102R15FNTF
Brief Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102R15FNTF.pdf
Availability of CRCW20102R15FNTF
QUANTITY
CRCW20102R15FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102R15FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102R15FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102R15FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102R15FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102R15FNTF Details Description
Related parts for CRCW20102R15FNTF
CONN FFC FPC TOP 22POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 16A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.4A TO-220 datasheet.pdf
THERMISTOR GLASS BEAD AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60W SPOT OSRAM PREVALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf