Vishay/Dale CRCW20102R32FKEF
CRCW20102R32FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102R32FKEF
Brief Description
RES SMD 2.32 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102R32FKEF.pdf
Availability of CRCW20102R32FKEF
QUANTITY
CRCW20102R32FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102R32FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102R32FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102R32FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102R32FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102R32FKEF Details Description
Related parts for CRCW20102R32FKEF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 19 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 450V SCREW datasheet.pdf
DIODE GP 1KV 1.6A DO214AB datasheet.pdf
SINGLE-LEVEL 3MM T1 GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1.8V 0.3A 10TDFN datasheet.pdf